Domáci kávový peeling

Budete potrebovať olej (môže byť kúpený v drogérii alebo to môže byť aj obyčajný olivový olej), kávové usadeniny a cukor alebo soľ. Peeling na báze cukru bude jemnejší ako soľný peeling. Zmiešajte všetky ingrediencie a naneste na vlhkú pokožku. A hotovo! Peeling je pripravený! Skvele pôsobí a zároveň pekne vonia!

Cukrový peeling na telo s medom a mätou

Čo budete potrebovať? Cukor, med, olej (môže byť kúpený v drogérii alebo to môže byť aj obyčajný olivový olej) a jedno vrecúško mätového čaju. Dôkladne premiešajte všetky prísady a výslednú zmes naneste na vlhkú pokožku. Med má antibakteriálne vlastnosti, skvele zvlhčuje a upokojuje podráždenie pokožky. Mäta nielen krásne vonia, ale tiež reguluje mazové žľazy a chráni pokožku pred známkami starnutia.

Kúpeľ

Aromatický kúpeľ je skvelým zážitkom pre dušu i telo. Okrem účinkov vody ovplyvňuje vaše telo aj vôňa, ktorá vás obklopuje.Pridajte do kúpeľa éterický olej alebo penu do kúpeľa obsahujúcu extrakty a oleje, ktoré pomáhajú bojovať s únavou a majú priaznivý vplyv na spánok. Éterické oleje, peny do kúpeľa alebo gule do kúpeľa majú relaxačné vlastnosti, eliminujú nervové napätie a dodávajú telu pocit uvoľnenia.

Olejovanie vlasov

Môžete to urobiť na suchých vlasoch alebo pomocou hydratačného podkladu. Podkladom môže byť napríklad aloe vera gél alebo obyčajná voda s cukrom (pohár vody + lyžica cukru). Naneste na vlasy podklad a na neho svoj obľúbený olej – pamätajte, aby ste nepreháňalijeho množstvom. Zapnite si svoj obľúbený seriál, prečítajte si knihu alebo uvarte večeru – zmes nechajte na vlasoch tak dlho, ako vám to čas dovolí 🙂

Nakoniec si vlasy umyte obľúbeným šampónom a ste hotoví!

Nápady na domáce SPA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

0